Ne Kadar Süre Sonra Saçlar Çıkmaya Başlar?

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra meraklı bir bekleyiş başlar. Saç ekimi yaptıran kişi çok itinalı planlı ve istediği uygulamanın sonucunu almak için sabırsızlanır fakat ekme işlemi yapıldıktan sonra kişinin doğal saçlarına kavuşma süreci her kişide değişkenlik gösterse de takriben 6 ay gibi kısa bir sürede kaybedilen saçlar tekrar çıkar. Senelerce uzun bir dönem saçsız gezdiğiniz düşünülürse sağlıklı olarak kavuşacağınız saçlarınıza 6 ay gibi az bir zamanda ve bir daha dökülmeyeceklerini bilmek çok da uzun bir bekleyiş olmaz muhtemelen. Saç ekim aşamasından sonra ki aşamalar, saçın ekimi, tekrar uzaması, bunların her bir aşaması bu ekilme aşamasından sonra değişir.

Saç ekiminden sonra saç derisinde ufak bir kabuk bağlama durumu görülür. Bu aşamada korkulacak hiç bir şey yoktur, bunların yaşanması olağan olan aşamalardır.Bu aşamadan sonra ekilen saçın ekildiği yere 2.5 ay gibi bir sürede adaptasyon sağlaması gerekecektir. Bu süreçten sonra saçlar 6 ay gibi kısa bir sürede uzamaya başlayacaktır. Bu süreç rahatlıkla geçirilir her hangi bir acı ya da endişe söz konusu olamaz. Bir daha dökülmemek üzere yerleştirilmiş olan saçlar 6. aydan sonra çıkmaya başlayan saçlar, yerine iyice alışmış olacaktır. Bu kademeden sonra ilk 10 ay içerisinde saçlarınızın uzaması hızlanır ve uzayan saçlar bir biriyle uyum içerisinde olduğundan uzadıkça görünüm daha da doğallaşacaktır. Saç ekiminde önemli olan şeyler, dikkatli olunması ve bütün detayların özenle değerlendirilerek uygulanmasıdır.

Saç köklerinin yerleşmesi için açılan kanalların kesinlikle derinliği belli bir ölçüde olup o ölçüyü geçmemelidir. Kullanılan iğneler damardan kan alınan iğne kalınlığından daha geniş ve büyük olmamalıdır. Doktorların bu konuda hassas davranmaları sizin sonra ki sürecinizi kolay geçirmenizde etkili olacaktır. Fue yönteminde ekilen saçlarda ilk altı haftada bir anda dökülmeler meydana gelir, bunlar normal durumlardır, korkulacak bir durum söz konusu değildir. Bu dökülen saçlar 4 ila 8 ayda tekrar ve bir daha dökülmemek üzere çıkmaktadır.

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!